Oświetlenie uliczne to nieodzowny element miejskiej infrastruktury. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda sterowanie takim systemem? W artykule w prosty i przystępny sposób wyjaśnimy tę kwestię. Podpowiemy także, dlaczego w oświetleniu ulicznym warto zastosować technologię LED.
Aqform to polski producent nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych do wnętrz prywatnych i przestrzeni komercyjnych. W czym tkwi sekret lamp Aqform? Do jakich pomieszczeń pasują? Które z nich cieszą się największym powodzeniem wśród klientów Uniilight? Podpowiadamy.
System Dali (Digital Addressable Lighting Interface) pozwala w wygodny sposób sterować oświetleniem. Stosowany w domach, budynkach użyteczności publicznej i ciągach komunikacyjnych zwiększa funkcjonalność przestrzeni i pomaga… obniżyć rachunki za prąd.
Sterowanie oświetleniem często przywodzi na myśl skomplikowane systemy, konieczność dodatkowego okablowania przestrzeni czy dodatkowe, bardzo wysokie koszty. Zaprzeczeniem tych teorii jest protokół DALI.
Oprawy schodowe pozwalają skutecznie oświetlić nie tylko schody, ale również ciągi komunikacyjne, podstopnic i witryn meblowe. Umożliwiają także stworzenie efektownej dekoracji świetlnej. Jak wybrać oprawy schodowe, które najlepiej spełnią swoje funkcje? Podpowiadamy.
Naświetlacze LED z czujnikiem ruchu i zmierzchu to nowoczesne urządzenia, które skutecznie automatyzują oświetlenie, zwiększając funkcjonalność i komfort użytkowania budynków. W jaki sposób działają? Jak wybrać te najlepsze? Podpowiadamy.
Funkcjonalne oprawy schodowe precyzyjnie oświetlają schody i ciągi komunikacyjne, zwiększają komfort użytkowania przestrzeni i bezpieczeństwo. Pełnią także funkcję dekoracyjną, budując we wnętrzu określoną atmosferę. Jak wybrać najlepsze oprawy schodowe? Podpowiadamy.
Sposób na świadome zarządzanie energią
Dobrze dopasowane do wielkości i charakteru miejsca oświetlenie zewnętrzne może przynieść o wiele więcej korzyści, niż może się wydawać. Nowoczesne lampy będą nie tylko wspaniałym elementem dekoracyjnym, ale także w dużej mierze wpływają na klimat miejsca oraz bezpieczeństwo przebywania w ogrodzie po zmroku. Jednym z często stosowanych rozwiązań są lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?
Prosty sposób na dekorację i oświetlenie otoczenia
Aranżując przestrzeń w ogrodzie, skupiamy się przede wszystkim na estetyce i funkcjonalności. Trzeba jednak pamiętać także o tym, że odpowiednie oświetlenie ogrodowe to niezbędny element łączący te cechy. Nie tylko zapewni bezpieczeństwo poruszania się po zmierzchu, ale będzie także ciekawą ozdobą. Jakie lampy ogrodowe stojące znajdziesz na rynku? Jaką technologię oświetlenia najlepiej wybrać?
Estetyka, ekologia i bezpieczeństwo. Co warto o nich wiedzieć?
Od tego, jaki rodzaj oświetlenia wybierzesz, zależy nie tylko wysokość rachunków za prąd, ale także klimat w pomieszczeniu i komfort przebywania w nim. Tak samo istotne jest oświetlenie zewnętrzne: przy wejściu do domu lub garażu oraz w ogrodzie. Jaką rolę pełnią lampy ogrodowe? Jaki rodzaj oświetlenia do ogrodu warto wybrać? Jak działa oświetlenie solarne? Podpowiadamy!
Oświetlenie ulic, podjazdu czy posesji na prywatnym terenie to konieczność. Przestrzeń miejska staje się coraz bardziej nowoczesna, a architekci nieustannie poszukują nowych rozwiązań, które łączyłyby funkcjonalność z estetyką.
Nowoczesne i estetyczne lampy uliczne LED zdają się być opcją idealną. Dlaczego?
Każdy profesjonalista pracujący w warsztacie, ale także majsterkowicz – hobbysta wie, jak dużą rolę dla efektywniej pracy odgrywa odpowiednie oświetlenie tego pomieszczenia. Równie ważne jest główne źródło światła, jak i lampy punktowe, na przykład nad blatem. Oświetlenie LED jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem. Czy lampy warsztatowe LED sprawdzają się w codziennej pracy?
Sposób oświetlenia garażu zależy przede wszystkim do funkcji, jakie spełnia pomieszczenie. Garaż, który jest także domowym warsztatem i magazynem, będzie wymagał innych źródeł światła od tego, który służy wyłącznie do przechowywania auta. Jak dostosować lampy do przeznaczenia garażu? Jakie świetlówki wybrać i jaka barwa światła będzie najlepsza?
Podpowiadamy.
Lampy solarne to nowoczesne urządzenia stosowane nie tylko do oświetlania, ale również do dekoracji. Energooszczędne, niedrogie, nie wymagają podłączania do prądu. Jak działają, jakie są ich zalety i jakie modele najlepiej sprawdzą się w ogrodzie? Podpowiadamy.
W ciągu ostatnich lat rynek oświetlenia solarnego przeszedł potężną metamorfozę. Do sprzedaży wprowadzono nowoczesne urządzenia, emitujące światło o odmiennych barwach i zapewniające wspaniałe, różnorodne efekty wizualne. Efektem takich zmian jest dynamiczny wzrost popularności oświetlenia solarnego.
Salon to jedno z tych pomieszczeń, w którym spędza się wiele czasu w ciągu dnia, a także wieczorami. Pomieszczenie to może być wykorzystywane na wiele sposobów. Zastanawiasz się nad tym, jakie oświetlenie zastosować w salonie? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę!
Salon to pomieszczenie o chyba najbardziej wszechstronnym zastosowaniu w każdym domu. Jedni w nim pracują, inni odpoczywają. W wielu przypadkach jest również pomieszczeniem, w którym przyjmuje się gości. Urządzając salon, trzeba pamiętać więc nie tylko o jego funkcjonalności pod kątem użytkowym (meble), ale także o odpowiednim oświetleniu go. Niezależnie od wielkości tego pomieszczenia, jedno jest pewne: jedna, centralna lampa sufitowa nie wystarczy. Dlaczego?
akie oświetlenie do kuchni sprawdzi się najlepiej? Zasady planowania
Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Tutaj spędza się znaczną część dnia, przygotowując i spożywając posiłki. Musi być więc ona nie tylko estetyczna, ale także funkcjonalna. Dotyczy to nie tylko umeblowania, ale również dodatków i oświetlenia. Jakie sprawdzi się w kuchni najlepiej?
Lumeny, waty, wolty… Terminów związanych z elektryką i oświetleniem jest mnóstwo. Brzmią dla Ciebie tajemniczo? Zobacz, czym są lumeny i jak obliczyć, ile będzie ich potrzebnych do oświetlenia pomieszczeń w domu.
O zaletach oświetlenia LED mówi się sporo. Oprawy tego typu (szczególnie halogen LED) doskonale sprawdzają się do oświetlenia zewnętrznych elementów, np. fasad budynków i innych elementów architektonicznych. Jak wybierać? Dlaczego warto postawić na oświetlenie LED?
Żarówki LED są energooszczędne, trwałe i ekologiczne. Wiele osób dziwi się jednak, że po wyłączeniu wciąż świecą delikatnym, nieco stłumionym światłem. Dlaczego tak się dzieje?
Technologia LED na dobre zmieniła oblicze oświetlania wnętrz. Dzięki wykorzystaniu technologii diod elektroluminescencyjnych stało się ono tańsze, bardziej precyzyjne i przyjazne środowisku.
Żarówki LED są zdecydowanie trwalsze niż tradycyjne źródła światła. Pobierają również mniej energii i nie wykazują negatywnego wpływu na środowisko. Czy popularne LED-y są jednak w pełni bezpieczne dla wzroku? Podpowiadamy.
Nie ulega wątpliwości, że żarówki LED są prawdziwą rewolucją w oświetleniu! Na czym polega przełomowa technologia LED?
W kontekście mocy światła 1W tradycyjnej żarówki żarowej różni się od 1W żarówki LED. Różnice te wynikają przede wszystkim ze specyficznej budowy każdej z nich. Sprawdźmy, jak precyzyjnie przeliczyć moc obu żarówek.
Jeszcze jakiś czas temu moc żarówek wyrażano jedynie w watach. Wszystko zmieniło się jednak, kiedy na rynku pojawiły się żarówki LED. Użycie odmiennej technologii sprawiło, że, 1W świetlówki żarowej nie oznacza wcale tego samego co 1W świetlówki LED.