Polityka jakości

Na rynku znajduje się wiele źródeł światła LED, których właściwości nie odpowiadają parametrom deklarowanym przez producentów lub dystrybutorów. Z naszego doświadczenia wynika, że w wielu przypadkach zawyżana jest moc żarówek. Zwykle z zawyżoną mocą idzie zawyżenie ilości emitowanych lumenów. Choć osiągamy dzięki temu „energooszczędność” jest ona pozorna i okupiona zbyt słabym, męczącym oczy i nie pełniącym swojej praktycznej oraz estetycznej funkcji światłem.

Najczęściej takie produkty zawierają tanie, niemarkowe diody o bardzo niskim współczynniku oddawania barw – co  zniekształca widziane kolory czyniąc je słabo rozróżnialnymi. Kolejnym mankamentem takich produktów jest zastosowanie tanich zasilaczy wywołujących widoczne pulsowanie światła. Zasilacze takie często ulegają awarii w okresie o wiele krótszym, niż czas ochrony konsumenta przez rękojmię.

Nasze produkty zaprojektowane są tak, by uniknąć powyższych wad. Na każdym etapie produkcji wdrożona jest ścisła kontrola jakości, przez co na wstępie odrzucamy egzemplarze posiadające wady ukryte. Przyzakładowe laboratorium wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt służący pomiarom fotometrycznym i elektrycznym pozwala nam na dokładne określenie parametrów naszych produktów.

Na miejscu w salonie pokazowym w Jankach, Al Krakowska 44, udostępniamy Klientom profesjonalny tester, na którym sami mogą w prosty sposób sprawdzić parametry naszych produktów - w tym między innymi moc oraz współczynnik mocy świadczący o jakości wykonania zasilaczy.

Mając świadomość jakości naszych produktów  - poza skrupulatnym przestrzeganiem 2 letniej rękojmi, jaka nakłada na nas polskie prawo – dodatkowo dobrowolnie udzielamy gwarancji na nasze produkty wynoszącej od 2 do 3 lat. Dzięki temu nasi Klienci mogą być spokojni, że kupują sprawdzone produkty, które spełnią ich oczekiwania i nie zawiodą w najmniej oczekiwanym momencie. 

Zobacz Gwarancję Unilight