Oświetlenie holu / korytarza hotelowego

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Spraw aby korytarz stał się funkcjonalnym pomieszczeniem dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu

 

Jako, że korytarz jest pomieszczeniem, gdzie przecinają się liczne ścieżki komunikacyjne, to kwestią priorytetową powinno być odpowiednie doświetlenie go w celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim domownikom. Mocne światło nie jest tutaj potrzebne, dlatego też warto postawić na lampy z regulacją natężenia światła, lampy z czujnikiem ruchu. W co warto zainwestować?

 

Dobieramy odpowiednie oświetlenie korytarza

 

Jako, że korytarz jest zwykle stosunkowo ciemnym i wąskim pomieszczeniem, które nie posiada dostępu do naturalnego światła, to konieczne jest dobranie do niego odpowiedniego oświetlenia. Dzięki temu stworzymy przyjemną atmosferę, co zwiększy komfort wszystkim domowników.

 

Planując oświetlenie korytarza, należy wziąć pod uwagę wielkość, wysokość i kształt pomieszczenia, a także kolorystykę ścian i mebli oraz dostęp do naturalnego światła. Dzięki temu będzie ono dopasowane do wystroju wnętrza, a dodatkowo możliwe jest zamaskowanie ewentualnych niedoskonałości przedpokoju.

 

Funkcjonalność to podstawa

 

Oświetlenie korytarza powinno ułatwić domownikom życie, czyli być funkcjonalne. Chodzi o to, aby nie sprawiało nam problemu zakładanie czy zdejmowanie odzieży bądź też poszukiwanie dodatkowych akcesoriów. Niezwykle ważna dla wystroju wnętrza jest funkcja dekoracyjna oświetlenia. W przypadku małego i wąskiego korytarza sprawdzi się światło rozproszone, a efekt ten można uzyskać za pomocą żyrandoli lub plafonów. Górne światło można też uzupełnić o światło punktowe. Z kolei długi w wąski korytarz efektownie doświetli oświetlenie przypodłogowe z taśm LED lub oprawy najazdowe w podłodze. Warto postawić na energooszczędne diody LED.